Mathematics
Mathematics, 14.01.2022 23:50, pkcfox

I bought apples and oranges at the store in a ratio of 3 apples to 4 oranges...

I bought apples and oranges at the store in a ratio of 3 apples to 4 oranges. if I bought 6 more oranges than apples, how many total pieces of fruit did I buy
answer
Answers: 1
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 17:30, aliami0306oyaj0n
Lindsay used two points, (x, y; ) and (+2.82), to find the equation of the line, y = mx + b, that passes through the points. y2-y, first, she used the definition of slope and determined that the value of mis x, - . given this information, which expression must represent the value of b?
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 18:20, rishiganesh
The length of a rectangle plus its width is 25 cm. the area is 156 square cm. what are the length and width of the rectangle? separate the answers with a comma.
Answers: 3
image
Mathematics, 21.06.2019 18:30, bryantnaomi6
Which one is true about the hexagons ?
Answers: 3
image
Mathematics, 21.06.2019 19:30, quinteroalex2001
Write an equation for the function that includes the points (2,100)and (3,100)
Answers: 2
Do you know the correct answer?
I bought apples and oranges at the store in a ratio of 3 apples to 4 oranges. if I bought 6 more ora...

Questions in other subjects:

Total solved problems on the site: 14527346