Mathematics
Mathematics, 08.11.2019 16:31, lberries08

The cost of granola varies directly with its weight. granola cost $0.80...

The cost of granola varies directly with its weight. granola cost $0.80 for 8 ounces. write an equation to find how much any weight of granola would cost. how much does 26 ounces of granola cost?
answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 12:30, byron17
Match each graph with the correct equation from the equation bank. not all equations will be usef
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 17:40, chrissulli4605
Determine if each point satisfies one of the inequalities or the system graphed. then, place each solution point in the correct category. if the point is a solution for more than one category, place the point in each category that is satisfied.
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 20:00, famouzgal
Which expression is equivalent to (3x-7)?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 22:30, bobxspam
Varies inversely with x. if y=8.5 when x=-1 find x when y=-1
Answers: 1
Do you know the correct answer?
The cost of granola varies directly with its weight. granola cost $0.80 for 8 ounces. write an equat...

Questions in other subjects:

Total solved problems on the site: 13584127